تبلیغات
علیرضامردانی

علیرضامردانی
دین از سیاست جدا نیست 
قالب وبلاگ
شفاى جوان مسیحى مبتلا به سرطان خون به بركت حدیث كساء:


از طرف مرحوم آیت الله العظمى حاج "سید محمد شیرازى(رحمةالله‌علیه)" ، حسینیه‌اى در ایالت واشنگتن آمریكا، به نام حسنیه‌ى «الرسول الاْءعظم( صلی الله علیه و آله )» تأسیس شده است. دهه‌ى فاطمیه در این حسینیه مراسم عزادارى براى حضرت زهرا (سلام الله علیها) برپا و در شب‌هاى جمعه، مراسم دعا و توسل و قرائت حدیث شریف كساء برقرار است. یكى از روحانیان بزرگوارى كه از سوى بیت آیت الله العظمى شیرازى، در آن مركز بزرگ دینى، انجام وظیفه مى‌كند، نقل كرده است: روزى در یكى از خیابان‌هاى واشنگتن، پشت چراغ قرمز، منتظر آزاد شدن راه بودم. در این هنگام یك خانم بى حجاب، با گریه‌ى شدید، به طرف اتومبیل من آمد و گفت: ‌حاج آقا! شما ایرانى هستید؟ گفتم: بله. ‌ ‌
گفت: التماس دعا دارم؛ من یك جوان نوزده ساله دارم كه به سرطان خون مبتلا و در بیمارستان بسترى است، حالش هم بسیار بد است. در جواب آن خانم گفتم: «شب جمعه به حسینیه‌ى رسول اعظم( صلی الله علیه و آله ) بیایید و در مجلس حدیث كساء شركت كنید، تا به بركت توسل به حضرت زهرا (سلام الله علیها) مشكل شما مرتفع شود». آن خانم شب جمعه به حسینیه آمد و دعا كرد. از قندهایى كه براى تبرك در جلسه‌ى حدیث كساء به حاضران داده مى‌شد و قدرى شُله‌زرد نذرى به آن خانم دادم و گفتم: از این‌ها قدرى به جوان سرطانى خود بدهید. وى در جواب من گفت: پسرم نمى‌تواند چیزى بخورد. از او خواستم كه حتى اگر شده یك ذره از این شله‌زرد را در دهان او بگذارد.
دو روز بعد دیدم كه خانم گریه‌كنان به حسینیه آمد. اول خیال كردم كه جوانش فوت كرده؛ خواستم به او تسلیت بگویم، ولى او هنگامى كه نزدیك شد، رو به من كرد و پس از سلام گفت: حاج آقا، وقتى مقدارى از آن شله‌زرد را در دهان جوان گذاشتم، فوراً چشمش را باز كرد و حالش خوب شد. پس از آن، پزشكان بیمارستان براى بررسى حال او جلسه‌ى مشورتى تشكیل دادند و در نهایت اظهار داشتند كه حضرت مسیح(علیه السلام) او را شفا داده است؛ ولى من به آن‌ها گفتم كه به یقین، او شفـا یـافته‌ى امام حسین(علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) و حدیث كساء است.
آن خانم در نوبت‌هاى بعد با حجاب اسلامى، در جلسه حدیث كساء شركت مى‌كرد و جریان زندگى خود و شفا یافتن فرزندش را براى حاضران تعریف مى‌كرد و مى‌گفت: من مسیحى بودم؛ بیست سال قبل به هنگام حاملگى در ایران حضور داشتم، شوهرم را از دست دادم و پس از آن به آمریكا آمدم. در ایران، تبلیغات هیچ یك از علماى بزرگ نتوانست مرا مسلمان كند؛ ولى امروز به بركت امام حسین(علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) و حدیث كساء مسلمان شده‌ام. وى مرتب بر این جمله تـأكیـد مـى‌كـرد كـه حـدیـث كسـاء و حضرت زهرا (سلام الله علیها) مرا به سوى اسلام هدایت كرده است(20)

 

فضیلت و اثر حدیث شریف كساء:


به نقل از رسول خدا( صلی الله علیه و آله و سلم )
در بـخـش نهایى حدیث شریف كساء كه راوى آن حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) هستند؛ آمده است كه حضرت على(علیه السلام)، از رسول خدا( صلی الله علیه و آله ) پرسیدند: چه اثر و فضیلتى براى این واقعه از جانب خداوند قرار داده شده است؟ رسول خدا( صلی الله علیه و آله ) در پاسخ فرمودند: «قسم به آن‌كه به حق، مرا به پیامبرى مبعوث كرد، این حدیث در مجلسى از مجالس اهل زمین كه جمعى از دوستان و شیعیان ما در آن باشند، نقل نمى‌شود، مگر این‌كه از جانب پروردگار عالم بر آن‌ها رحمت نازل مى‌شود و ملائكه بر آن جمع احاطه نموده و براى آن‌ها طلب مغفرت مى‌كنند و اگر در بین آن‌ها انـدوهـناك و غمگینى باشد، اندوه و غمش برطرف مى‌شود». امیر مؤمنان على(علیه السلام) پس از شنیدن این آثار و فضایل فرمودند: »به خدا سوگند! ما و شیعیانمان در دنیا و آخرت رستگار شدیم و سعادت یافتیم».

[1] ـ در زیارت ناحیه مقدسه آمده است كه دعا در زیر قبه‌ى حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) مستجاب است: «السلام على من الاجابة تحت قبته»: «سلام بر آن‌كه اجابت دعا در زیر قبه‌ى اوست»؛ همچنین در روایتى دیگر آمده است: «الشفاء فى تربته و اجابة الدعاء عند قبره»: «شفا در تربت او و اجابت دعا در كنار قبر اوست». )حر عاملى، وسائل الشیعه، ج14، باب37 و 76.
[2] ـ ابن قولویه، كامل الزیارات، ص273؛ مجلسى، بحارالانوار، ج50، ص224.
[3] ـ بقره/189

                                                                التماس دعا..

علیرضا مردانی(پنج شنبه 30 آذر 1391)
طبقه بندی: احادیث گرانبها، شیعه، دعاهای گرانبها،
[ پنجشنبه 30 آذر 1391 ] [ 03:05 ب.ظ ] [ علیرضا مردانی ] [ نظر یادت نره!!! ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

خدا را شکر دوره جوانی ما به دورانی برخورده است که مولایمان مهدی .عج. و نائبش امام خامنـه ای است.
حضور و فعالیت ما در این عرصه برای مقابله با دشمن نیست بلکه برای وظیفه ای است که در قبال اسلام داریم .
و این توفیقی است که خود خدای رحمان به ما مرحمت فرمودند ...
علیرضا مردانی
نویسندگان
لینک های مفید
نظر سنجی
به نظر شما فعالیت این وبلاگ بیشتر در چه زمینه ای باشد؟
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :